جشن با شکوه وحدت در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان(95/9/28):

ارسال به دوست نسخه چاپي تاریخ درج خبر:1395/09/29

.

جشن با شکوه وحدت به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) به  همت نهادنمایندگی مقام معظم رهبری و با همکاری دانشجویان اهل سنت در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برگزار گردید.

مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق(ع) گفت:

 «دشمن به دنبال تخریب شخصیت پیامبر می باشد و از شخصیت پیامبر ترس دارد چرا که این شخصیت وارسته و بی نظیر اتحاد مسلمانان را رقم می زند و یازده سپتامبر را هم برای همین درست کردند که این اتحاد را از بین ببرند و آیه ی شریفه ای از قرآن کریم می فرماید که دشمنان اراده کردند تا نور خدا را خاموش کنند اما نتوانستند».

حجت الاسلام شیرمحمدی افزود: «ما دین خود را از پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) می گیریم و غیر ازین تفکری باشد اسلام آمریکایی می باشد و دشمنان به شدت در تلاش هستند تا چهره ی واقعی اسلام را تضعیف کنند و برای همین هزینه می کنند تا داعش رو به وجود آورند».
وی با اشاره به اینکه در ایام میلاد با سعادت امام جعفر صادق(ع) هم قرار داریم  گفت: « در کنار امام صادق(ع) نزدیک به چهار هزار دانشجو با مذاهب و اندیشه های متفاوت تحصیل می کردند و با وجود تکثر اندیشه و مذهب این وحدت در علم اندوزی در یک دانشگاه که امام صادق(ع) آن را مدیریت می کرد بی نظیر بود».
وی افزور تعصب در هر حوزه ای مضموم است و فردی که نسبت به تفکرات خود عصبیت داشته باشد درگیر وسوسه های شیطانی است و این تصعب در روایات پیامبر اکرم (ص) مکرر رد شده است و ما باید مواظب باشیم چرا که در کشور ما قومیت ها و مذاهب مختلفی وجود دارد و این تعدد قومیت و مذاهب سرمایه های کشورند و نباید تعصب نسبت به قومیت منجر به دشمنی شود.تمامی قومیت ها چه ترک و چه کرد و چه فارس و لر همه و همه در قالب کشور ایران معنی پیدا میکند و لذا باید دقت داشته باشیم تا به انحراف و تفرقه افکنی دچار نشویم».
در ادامه ایشان افزودند: «همین عصبیت باعث می شود تا حقیقت ذبح شود اما وقتی عصبیت کنار گذاشته شد انسان رشد میکند و به کمال می رسد».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان می باشد